У Миколаївці на Білопільшині безпідставно спиляли дерева

Державна екологічна інспекція у Сумській області розглянула звернення громадян щодо видалення зелених насаджень біля колишнього цукрового заводу в смт. Миколаївка Білопільського району. У ході опрацювання зазначеної скарги, екоінспекторами було встановлено, що 04 лютого Миколаївська селищна рада зверталася до Інспекції з проханням виділити спеціаліста для обстеження зелених насаджень (п’яти аварійних сосен). Проте, з об’єктивних причин, представник Інспекції не зміг взяти участь у роботі комісії.

Напевно, подумавши, що екоінспектори взагалі ніколи не заїдуть до ОТГ, миколаївці вирішили разом з аварійними спиляти й кілька інших дерев. Але багатьох мешканців селища це обурило і вони звернулися до Інспекції.

Заздля перевірки фактів, зазначених у зверненні, державні інспектори з охорони довкілля здійснили візуальний огляд території по вул. Залісній смт. Миколаївка. Фахівцями Інспекції було встановлено, що замість 5 аварійних сосен видалено на 8 дерев більше (6 сосен, 1 дуб та 1 клен ясенелистий). Це підтверджується наявністю 13 свіжих пнів неподалік колишнього цукрового заводу.

За результатами заміру пнів складено польову перелікову відомість пнів та проведено розрахунок розміру шкоди, заподіяної внаслідок пошкодження дерев до ступеня припинення росту. Загальна сума збитків склала 16 700 грн.

Наразі за даним фактом готуються матеріали до передачі в правоохоронні органи. 


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці