Низький рівень кисню у водоймі спровокував масове браконьєрство

04.02.2022 рейдова група у складі працівників Державної екологічної інспекції у Сумській області та громадських інспекторів з охорони довкілля виявила велику групу осіб, які займалися незаконним виловом риби на ставу в с. Білокопитове Шосткинського району. Як з’ясувалося, у зв’язку із низьким вмістом розчиненого у воді кисню, риба концентрувалася біля поодиноких лунок, де на неї чекали браконьєри із забороненими знаряддями лову – острогами. Порушників не зупинило навіть те, що неподалік від водойми у с. Студенок розташовується застава прикордонників, до обов’язків яких входить охорона об’єктів тваринного світу у межах прикордонної зони. Проте, через відсутність будь-якого контролю з боку прикордонників, на водоймі перебувало одразу кілька десятків браконьєрів. На жаль, екоінспекторам вдалося затримати лише одного з них, а інші встигли швидко покинути місце. Дехто з них навіть залишив на кризі свої острога, тож «трофеями» працівників Інспекції стало 5 заборонених колючих знарядь лову.  

Для того, аби дізнатися концентрацію кисню, екоінспектори відібрали проби поверхневої води. Наразі відділом інструментально-лабораторного контролю встановлено, що вміст розчиненого кисню у ставку в Білокопитовому втричі менше за допустимий мінімум і становить лише 2,1 мгО2/дм3.

З метою запобігання явищам задухи в Шосткинському районі були відібрані проби води і з інших водойм. За результатами лабораторного аналізу встановлено, що у р. Обеста в районі с. Соснівка та р. Клевень в межах с. Черневе вода достатньо насичена киснем. Проте, у торфокар’єрах сіл Заруцьке, Іоніне, Соснівка, а також в оз. Некрасовому спостерігається знижений рівень розчиненого кисню у 2-4 рази, що може призводити до загибелі водних біоресурсів.

Тож для того, аби наситити воду киснем, не допустити загибелі риби та зменшити ризики подібних випадків браконьєрства, працівники Інспекції разом з громадськими інспекторами з охорони довкілля та працівниками Шалигінського лісництва ДП «Шосткинське лісове господарство» протягом вихідних прорубували лунки та вкривали їх очеретом.

Державна екологічна інспекція у Сумській області звертається до органів місцевого самоврядування, рибалок та усіх небайдужих громадян з проханням долучитися до порятунку водойм від задухи! Здійснення аерації шляхом буріння ополонок,  механічного переміщення або перекачування води, розчищення льоду від снігу тощо допоможуть мешканцям водойм вижити під кригою. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці